Raksti par mākslinieciNeonolla Medvedeva. Vienkārši glezno, un viss!
Undīne Adamaite
Svētdiena, 25. maijs (2008) 21:46
AA
Komentāri: 2 Vērtējums:   0   +4            
LMA 3.kursa studentei Neonillai Medvedevai SEB stipendija glezniecībā


"Brīdī, kad notika ceremonija, es biju Venēcijā un gleznoju," smaida jaunā gleznotāja Neonilla Medvedeva. Viņa bija saņēmusi maldinošu informāciju, ka nekādu panākumu šajā konkursā nav, un mierīgu sirdi Itālijā strādāja. Neonilla ir pārliecināta, ka "tas arī ir tas, kas māksliniekam jādara — visu laiku jāglezno". Vai vispār ir iespējams ieraudzīt savu Venēciju caur tūristu stāviem? "Jā. Cēlāmies piecos no rīta un gleznojām. Citreiz — naktī," atbild jaunā gleznotāja.
12.maijā Latvijas Mākslas akadēmijas aulā tika sveiktas 2.vietas ieguvēja Kristīne Kvitka un 3.vietas laureāte Anna Baklāne. Abas studentes saņēma vienreizējo stipendiju Ls 500. Neonilla Medvedeva savu Ls 2000 lielo stipendiju līdz ar iespēju piedalīties kādā no radošajām darbnīcām Eiropā, saņēma vēlāk.

Konkursā varēja piedalīties LMA jebkuras katedras studenti ar 1—3 tematiski saistītiem glezniecības darbiem. Konkursā piedalījās 79 studenti, iesniedzot 182 darbus.

Savam priekam

Ko es tiešām gribu? — vaicāta par turpmākajiem nolūkiem un sapņiem, pārjautā Neonilla Medvedeva. Apzinos, ka tas izklausās pēc žurnālistiska izpušķojuma, tomēr nevaru atturēties neuzrakstīt, ka viņa ir īpatni magnētiska personība, kas nedaudz atgādina ēterisku Frīdu Kalo.
"Konkrēti es vēl nevaru pateikt…Es nevēlos būt gleznotāja, kuru visi zina," uzsver Neonilla. Var saprast, ka jaunā gleznotāja šobrīd izsapņo sapni, ko tik daudzi īsti mākslinieki sapņojuši, — būt izcilai, bet tomēr palikt it kā neredzamai. Ko darīt? Talantu agri vai vēlu ievēro. To gleznotāja apzinās, un tomēr viņas sapnis būtu vienkārši gleznot savam priekam, nedomājot par iztikšanu, popularitāti un atbildēm žurnālistiem. Jaunā gleznotāja bēdīgi pašūpo galvu arī par piedāvāto personālizstādi — laikam jau vajag, bet viņa labprāt vēl gribētu novilcināt šo publisko iznācienu.

"Man arī nepatīk, ka nauda kļūst svarīgākā," skaidro Neonilla. Bez naudas arī nevar — dienišķā maize un desa... un uz svētkiem kādreiz arī gleznotājam gribas kūciņu (tāds ir galdiņa dekorējums studentu darbnīcā, pie kura sēžam)? "Jā, tā ir. Tāpēc es esmu pateicīga tām bankām. Forši, ka ir tāds atbalsts," priecājas studente. Šis gads Neonillai bijis labvēlīgs — viņa ir arī viena no Borisa Bērziņa stipendijas ieguvējām.

Lai nav sacerēts

Kādas ir pašas vērtības un kritēriji glezniecībā? "Mums te vakar bija dzimšanas diena," Neonilla pamāj uz vēl nenovāktajām dzīru pēdām. Esot sēdējuši kopā ar vienu no kursa pasniedzējiem Juri Jurjānu un tieši par to sprieduši. Kas ir svarīgi? Vienojušies, ka galvenais, lai darbs nebūtu sacerēts, lai varētu just, ka tas ir tieši tas, ko cilvēks grib, ka tas ir viņa. Galu galā — lai skatoties uz darbu justu, ka pašam bijis prieks.
"Man liekas, ka par mākslu runāt nav jēgas. Vispār nav iespējams. Vienkārši glezno, un viss," Neonilla ir tieša, bet ne lecīga: "Kas ir glezniecība, var saprast tikai otrs gleznotājs." Tomēr jaunā gleznotāja nosauc dažas sev svarīgas īpašības — "krāsu savienojums, līdzsvars…". XXI gs. viens no centrālajiem jautājumiem — vai ir iespējama patiesa oriģinalitāte vai jebkura izpausme tomēr ir jau bijušā atkārtojums un variācija. N.Medvedevas gleznieciskā valoda tomēr pārsteidz ar savdabību. Jaunā gleznotāja pieļauj, ka ir citāda, jo nav mācījusies J.Rozentāla Rīgas mākslas skolā kā vairākums. "Es klausos pasniedzējos, bet reizē — arī neklausos. Glezniecībā nav nekādu ierobežojumu, tas ir pilnīgi brīvs process," uzskata Neonilla. Līdz akadēmijas glezniecības nodaļai viņa nonākusi pēc LMA vakara kursiem, un kļūdainas pastudēšanas dizaina nodaļā, kur bijuši jāpilda uzdevumi, kurus viņa raksturo vienā vārdā — murgs. Latviešu glezniecības tradīcijas noteikti pastāv — uzskata Neonilla Medvedeva. "Varbūt manā glezniecībā tas ir tas pelēkais?….," viņa pati sev jautā. "Manos darbos viss ir no dabas. Daudz balstos uz savu redzi, izjūtu un arī zināšanām. Cilvēki gleznās — tie ir Akadēmijas studenti, kompozīcijās ar lietām," stāsta jaunā gleznotāja. "Ir daudz domāts, bet nav nekas izdomāts," to studente uzskata par svarīgāko savos darbos.

Neonilla norāda uz Mākslas dienu avīzi Art for love, kas reklamēja jauno mākslinieku izstādes un atvērtās durvju dienas darbnīcās VEF korpusos. Tā, viņasprāt, bija ļoti laba iespēja redzēt mākslinieku savā vidē, līdz ar to — arī labāk viņu saprast. "Tiešām prieks par saviem kolēģiem," jaunā gleznotāja atzīstas, ka izjūt īpašu divdesmitgadnieku mākslinieku paaudzes vienojošu īpatnību. Iespējams konkretizēt? "Nē, par mākslu nav iespējams runāt… Katram māksliniekam ir ko teikt, ja viņš to dara ar mīlestību," — sarunu par neiespējamo noslēdz Neonilla Medvedeva.
Atklās Neonillas Medvedevas gleznu izstādi „Cilvēki un ziedi"
Karlīne Cercina, 14.02.2011. 12:57


0 | 0
Valmierā, mākslas „Galerijā Laipa", 17.februārī plkst.18:00 tiks atklāta gleznotājas Neonillas Medvedevas gleznu izstāde, svinēta mākslinieces dzimšanas diena un paziņoti konkursa izstādes „Ainava 2010" rezultāti. Izstāde apskatāma no 2011.gada 4. februāra līdz 3. martam.


Ūdensvīra zodiaka zīmē dzimušajiem dzīves mērķis ir „būt oriģinālam un īpašam", tā stihija ir gaiss, bet darba sfēra, kurā gaidāmi lielākie sasniegumi – māksla un filozofija...

Neonilla, kura savu dzimšanas dienu svinēs 17.februārī, mākslas „Galerijā Laipa" sevi ir pierādījusi Latvijas glezniecības pasaulē, 2008.gadā iegūstot SEB stipendiju glezniecības darbu konkursā un Borisa Bērziņa stipendiju zīmējumu konkursā, kopš 2009.gada saņemot apstiprinājumu iekļauties Latvijas Mākslinieku savienības biedru sarakstā, atklājot vairākas personālizstādes un aktīvi piedaloties radošajos plenēros Eiropā.

„„Man liekas, ka par mākslu runāt nav jēgas. Vispār nav iespējams. Vienkārši glezno, un viss," Neonilla ir tieša, bet ne lecīga: "Kas ir glezniecība, var saprast tikai otrs gleznotājs." Tomēr jaunā gleznotāja nosauc dažas sev svarīgas īpašības — "krāsu savienojums, līdzsvars...". XXI gs. viens no centrālajiem jautājumiem — vai ir iespējama patiesa oriģinalitāte vai jebkura izpausme tomēr ir jau bijušā atkārtojums un variācija. N.Medvedevas gleznieciskā valoda tomēr pārsteidz ar savdabību. Jaunā gleznotāja pieļauj, ka ir citāda, jo nav mācījusies J.Rozentāla Rīgas mākslas skolā kā vairākums. "Es klausos pasniedzējos, bet reizē — arī neklausos. Glezniecībā nav nekādu ierobežojumu, tas ir pilnīgi brīvs process," uzskata Neonilla. Līdz akadēmijas glezniecības nodaļai viņa nonākusi pēc LMA vakara kursiem, un kļūdainas pastudēšanas dizaina nodaļā, kur bijuši jāpilda uzdevumi, kurus viņa raksturo vienā vārdā — murgs. Latviešu glezniecības tradīcijas noteikti pastāv — uzskata Neonilla Medvedeva. "Varbūt manā glezniecībā tas ir tas pelēkais?....," viņa pati sev jautā. "Manos darbos viss ir no dabas. Daudz balstos uz savu redzi, izjūtu un arī zināšanām. Cilvēki gleznās — tie ir Akadēmijas studenti, kompozīcijās ar lietām," stāsta jaunā gleznotāja. "Ir daudz domāts, bet nav nekas izdomāts," to studente uzskata par svarīgāko savos darbos. " citāts no sarunas ar teātra kritiķi, Undīni Adamaiti pēc SEB banka stipendijas saņemšanas.

Sagaidot savu 24.dzimšanas dienu, māksliniece atklāj savu pirmo personālizstādi Valmierā, saņemot apsveikumus no pasniedzējiem Kristapa un Kaspara Zariņiem, Alekseja Naumova, Jura Jurjāna, u.c. Pirmo reizi izstādes atklāšanai varēs sekot līdzi tiešraidē Valmieras neatkarīgā radio „Kas Te Ir" mājas lapā – sīkāka informācija www.galerijalaipa.lv.

Izstādes atklāšanas laikā tiks paziņoti konkursa izstādes „AINAVA 2010" rezultāti un apbalvoti uzvarētāji, apmeklētāji un viesi tiks aicināti baudīt mūziku, mākslu un netveramo mirkli.

Publicitātes foto, Neonilla Medvedeva „Mazais Nikolass" 2009.g. a/eMākslas „Galerijā Laipa”, 17.februārī plkst.18.00 tiks atklāta gleznotājas Neonillas Medvedevas gleznu izstāde, svinēta mākslinieces dzimšanas diena un paziņoti konkursa izstādes „Ainava 2010” rezultāti.

Izstāde apskatāma no 2011.gada 4. februāra līdz 3. martam.

Pirmo reizi izstādes atklāšanai varēs sekot līdzi tiešraidē Valmieras neatkarīgā radio „Kas Te Ir” mājas lapā – sīkāka informācija www.galerijalaipa.lv.
Neonillas Medvedevas izstāde "Cilvēki un ziedi" Valmierā
Karlīne Cercina, mākslas galerija "Laipa"
17.02.2011 - 03.03.2011

Valmierā, mākslas galerijā "Laipa", 17.februārī plkst.18:00 atklāj gleznotājas Neonillas Medvedevas gleznu izstādi. Tiks svinēta mākslinieces dzimšanas diena un paziņoti konkursa izstādes „Ainava 2010” rezultāti.

 

Ūdensvīra zodiaka zīmē dzimušajiem dzīves mērķis ir „būt oriģinālam un īpašam”, tā stihija ir gaiss, bet darba svēra, kurā gaidāmi lielākie sasniegumi – māksla un filozofija...

Neonilla, kura savu dzimšanas dienu svinēs 17.februārī, mākslas galerijā "Laipa" sevi ir pierādījusi Latvijas glezniecības pasaulē, 2008.gadā iegūstot SEB stipendiju glezniecības darbu konkursā un Borisa Bērziņa stipendiju zīmējumu konkursā, kopš 2009.gada saņemot apstiprinājumu iekļauties Latvijas Mākslinieku savienības biedru sarakstā, atklājot vairākas personālizstādes un aktīvi piedaloties radošajos plenēros Eiropā.

"Man liekas, ka par mākslu runāt nav jēgas. Vispār nav iespējams. Vienkārši glezno, un viss," Neonilla ir tieša, bet ne lecīga: "Kas ir glezniecība, var saprast tikai otrs gleznotājs".

Tomēr jaunā gleznotāja nosauc dažas sev svarīgas īpašības — "krāsu savienojums, līdzsvars…". 21. gs. viens no centrālajiem jautājumiem — vai ir iespējama patiesa oriģinalitāte vai jebkura izpausme tomēr ir jau bijušā atkārtojums un variācija.

N.Medvedevas gleznieciskā valoda tomēr pārsteidz ar savdabību. Jaunā gleznotāja pieļauj, ka ir citāda, jo nav mācījusies J.Rozentāla Rīgas mākslas skolā kā vairākums. "Es klausos pasniedzējos, bet reizē — arī neklausos. Glezniecībā nav nekādu ierobežojumu, tas ir pilnīgi brīvs process," uzskata Neonilla. Līdz akadēmijas glezniecības nodaļai viņa nonākusi pēc LMA vakara kursiem, un kļūdainas pastudēšanas dizaina nodaļā, kur bijuši jāpilda uzdevumi, kurus viņa raksturo vienā vārdā — murgs.

Latviešu glezniecības tradīcijas noteikti pastāv — uzskata Neonilla Medvedeva. "Varbūt manā glezniecībā tas ir tas pelēkais?….," viņa pati sev jautā. "Manos darbos viss ir no dabas. Daudz balstos uz savu redzi, izjūtu un arī zināšanām. Cilvēki gleznās — tie ir akadēmijas studenti, kompozīcijās ar lietām," stāsta jaunā gleznotāja. "Ir daudz domāts, bet nav nekas izdomāts," to studente uzskata par svarīgāko savos darbos.” citāts no sarunas ar teātra kritiķi Undīni Adamaiti pēc SEB banka stipendijas saņemšanas.

Sagaidot savu 24.dzimšanas dienu, māksliniece atklāj savu pirmo personālizstādi Valmierā, saņemot apsveikumus no pasniedzējiem Kristapa un Kaspara Zariņiem, Alekseja Naumova, Jura Jurjāna un citiem. Pirmo reizi izstādes atklāšanai varēs sekot līdzi tiešraidē Valmieras neatkarīgā radio „Kas Te Ir” mājas lapā – sīkāka informācija www.galerijalaipa.lv.

Galerija "Laipa"
Rīgas iela 25c, Valmiera
Neonillas Medvedevas personālizstāde “Cilvēki un ziedi”

Valmierā, mākslas „Galerijā Laipa”, 17.februārī plkst.18:00 tiks atklāta gleznotājas Neonillas Medvedevas gleznu izstāde, svinēta mākslinieces dzimšanas diena un paziņoti konkursa izstādes „Ainava 2010” rezultāti. Izstāde apskatāma no 2011.gada 4. februāra līdz 3. martam.

Ūdensvīra zodiaka zīmē dzimušajiem dzīves mērķis ir „būt oriģinālam un īpašam”, tā stihija ir gaiss, bet darba svēra, kurā gaidāmi lielākie sasniegumi – māksla un filozofija…

Neonilla, kura savu dzimšanas dienu svinēs 17.februārī, mākslas „Galerijā Laipa” sevi ir pierādījusi Latvijas glezniecības pasaulē, 2008.gadā iegūstot SEB stipendiju glezniecības darbu konkursā un Borisa Bērziņa stipendiju zīmējumu konkursā, kopš 2009.gada saņemot apstiprinājumu iekļauties Latvijas Mākslinieku savienības biedru sarakstā, atklājot vairākas personālizstādes un aktīvi piedaloties radošajos plenēros Eiropā.

„„Man liekas, ka par mākslu runāt nav jēgas. Vispār nav iespējams. Vienkārši glezno, un viss,” Neonilla ir tieša, bet ne lecīga: “Kas ir glezniecība, var saprast tikai otrs gleznotājs.” Tomēr jaunā gleznotāja nosauc dažas sev svarīgas īpašības — “krāsu savienojums, līdzsvars…”. XXI gs. viens no centrālajiem jautājumiem — vai ir iespējama patiesa oriģinalitāte vai jebkura izpausme tomēr ir jau bijušā atkārtojums un variācija. N.Medvedevas gleznieciskā valoda tomēr pārsteidz ar savdabību. Jaunā gleznotāja pieļauj, ka ir citāda, jo nav mācījusies J.Rozentāla Rīgas mākslas skolā kā vairākums. “Es klausos pasniedzējos, bet reizē — arī neklausos. Glezniecībā nav nekādu ierobežojumu, tas ir pilnīgi brīvs process,” uzskata Neonilla. Līdz akadēmijas glezniecības nodaļai viņa nonākusi pēc LMA vakara kursiem, un kļūdainas pastudēšanas dizaina nodaļā, kur bijuši jāpilda uzdevumi, kurus viņa raksturo vienā vārdā — murgs. Latviešu glezniecības tradīcijas noteikti pastāv — uzskata Neonilla Medvedeva. “Varbūt manā glezniecībā tas ir tas pelēkais?….,” viņa pati sev jautā. “Manos darbos viss ir no dabas. Daudz balstos uz savu redzi, izjūtu un arī zināšanām. Cilvēki gleznās — tie ir Akadēmijas studenti, kompozīcijās ar lietām,” stāsta jaunā gleznotāja. “Ir daudz domāts, bet nav nekas izdomāts,” to studente uzskata par svarīgāko savos darbos. ” citāts no sarunas ar teātra kritiķi, Undīni Adamaiti pēc SEB banka stipendijas saņemšanas.

Sagaidot savu 24.dzimšanas dienu, māksliniece atklāj savu pirmo personālizstādi Valmierā, saņemot apsveikumus no pasniedzējiem Kristapa un Kaspara Zariņiem, Alekseja Naumova, Jura Jurjāna, u.c. Pirmo reizi izstādes atklāšanai varēs sekot līdzi tiešraidē Valmieras neatkarīgā radio „Kas Te Ir” mājas lapā – sīkāka informācija www.galerijalaipa.lv.

Izstādes atklāšanas laikā tiks paziņoti konkursa izstādes „AINAVA 2010” rezultāti un apbalvoti uzvarētāji, apmeklētāji un viesi tiks aicināti baudīt mūziku, mākslu un netveramo mirkli.Atbalstītāji:

Valmieras pilsētas pašvaldība

Valmieras Drāmas teātris

Laikraksts „Liesma”

Portāls „Ieskrien.lv”

Papildus informācija:

Karlīne Cercina – Mākslas „Galerijas Laipa” vadītāja

Mob. 26169449; Karline.cercina@gmail.com

www.galerijalaipa.lvNav komentāru.

Sorry, the comment form is closed at this time.

arī����#��φilvēki gleznās — tie ir akadēmijas studenti, kompozīcijās ar lietām," stāsta jaunā gleznotāja. "Ir daudz domāts, bet nav nekas izdomāts," to studente uzskata par svarīgāko savos darbos.” citāts no sarunas ar teātra kritiķi Undīni Adamaiti pēc SEB banka stipendijas saņemšanas.

Sagaidot savu 24.dzimšanas dienu, māksliniece atklāj savu pirmo personālizstādi Valmierā, saņemot apsveikumus no pasniedzējiem Kristapa un Kaspara Zariņiem, Alekseja Naumova, Jura Jurjāna un citiem. Pirmo reizi izstādes atklāšanai varēs sekot līdzi tiešraidē Valmieras neatkarīgā radio „Kas Te Ir” mājas lapā – sīkāka informācija www.galerijalaipa.lv.

Galerija "Laipa"
Rīgas iela 25c, Valmiera
Neonilla Medvedeva saņem SEB Stipendiju glezniecībā
Šī gada 12. maijā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā tika paziņoti SEB Stipendijas glezniecībā konkursa rezultāti un pasniegtas stipendijas. SEB Stipendiju glezniecībā nākamajam studiju gadam ieguva LMA studente Neonilla Medvedeva. SEB banka stipendiju LMA studentiem pasniedz jau 10. gadu.

Kā 2. vietas ieguvēja un vienreizēju SEB Stipendiju glezniecībā 500 latu vērtībā ieguva LMA studente Kristīne Kvitka, savukārt 3. vietu un vienreizējo SEB stipendiju glezniecība 500 latu vērtībā saņēma LMA studente Anna Baklane.

Konkursā par stipendijas saņemšanu varēja piedalīties Latvijas Mākslas akadēmijas jebkuras katedras studenti ar 1 - 3 tematiski saistītiem glezniecības darbiem. Konkursā piedalījās 79 Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, iesniedzot 182 darbus. Stipendijas nolikums paredz, ka stipendija 2000 latu apmērā tiks izmaksāta vienādās daļās katru mēnesi 10 mēnešu laikā, tāpat stipendijas ieguvējs balvā iegūs iespēju piedalīties radošajā darbnīcā kādā no Eiropas Savienības valstīm. Konkursa 2. un 3. vietas ieguvēji saņems vienreizēju stipendiju 500 latu vērtībā.

Konkursam pieteiktos darbus vērtēja žūrijas komisija - LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs, LMA prorektors prof. Kristaps Zariņš, LMA Glezniecības katedras vadītājs prof. Ivars Heinrihsons, SEB bankas prezidents Ainārs Ozols, SEB bankas Premium klientu apkalpošanas pārvaldes vadītāja Agita Čeiko, Mākslinieku Savienības priekšsēdētājs Mārtiņš Heimrāts, Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja direktore Māra Lāce un LMA Glezniecības katedras lektors Andris Eglītis.

Latvijas Mākslas Akadēmija un SEB banka laipni aicina mākslas baudītājus līdz šā gada 30. maijam LMA aulā aplūkot visu 79 konkursa dalībnieku, jauno mākslinieku, darbus.

SEB grupa ir Ziemeļeiropas finanšu institūcija, kas sniedz bankas pakalpojumus 400 tūkstošiem uzņēmumu un institucionālo klientu un 5 miljoniem privātpersonu. SEB piedāvā universālus bankas pakalpojumus Zviedrijā, Vācijā un Baltijas valstīs – Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. SEB ir pārstāvēta arī citās Skandināvijas valstīs, Vācijā, Ukrainā, Krievijā un Polijā, kā ir starptautiski pārstāvēta vēl 10 valstīs. SEB grupā strādā vairāk kā 20 000 darbinieku. Vairāk par SEB grupu: www.sebgroup.com.
Neonillas Medvedevas gleznu izstāde
Reinis Liepa, gleznotājs
8. aprīlī pl. 18:00 galerijā "Sidegunde" ("Joker" klubs Katrīnas ielā 12, Rīga) atklāj Neonillas Medvedevas gleznu izstādi.


Neonilla Medvedeva. Māsas. Audekls, eļļa. 25x25,5cm. 2009. Publicitātes foto

Neonillas Medvedeva ir jauna un ļoti talantīga gleznotāja. Saku to tik droši, jo zinu, ka šim faktam diez vai kāds atradīs spēkus un drosmi iebilst pretējo.

Jaunās mākslinieces darbus sabiedrības ziņkārīgās acis pirms diviem gadiem skatīja viņas pirmo personālizstādi ar nosaukumu "A Tempo!" galerijā "Māksla XO". 2008. gads, kā rakstīts galerijas "Māksla XO" tīmekļa lapā, bija Neonillas Medvedevas gads, jo šajā gadā māksliniece ieguva SEB Latvijas Unibankas galveno prēmiju glezniecībā, iespēju piedalīties vienā no radošajām mākslas darbnīcām Eiropā, proti, Parīzē, un arī saņēma Borisa Bērziņa stipendiju zīmējumu konkursā Galerija "Daugava". Arī šogad gleznotājas darbus varēs vērot un uzlādēt savas garīgās, kultūras baterijas "Joker" klubā un restorānā "Green Hause".

Neonillas glezniecība ir dabiska un konsekventa. Vēlos akcentēt šīs neviltojamās īpašības un vērtības, kuras tieši un vienkārši uzrunā gaišo un pozitīvo mākslas mīļotāja dvēseles dabu (skatītāju), atstājot tumšo pusi nemanāmi snaužam. Konsekventā puse uzskatāmi redzama gleznieciskajā metodē, kurā arī tiek iekodēts vieglums un dabiskais pavasaris, krāsu gaišums, vieglais triepiens, toņu dabiskā gamma, precīzā līniju horeogrāfija. Tas varētu interesēt arī tos, kuri nodarbojas ar vērtību un kvalitāšu meklējumiem. Līnija šajā gadījumā nav sauss scenogrāfisks attēls, bet dzīvas rokas un otas dejas pēdas, kuras jau darba sākotnējā etapā ir stāsta svarīgs sākums. Tik pat enerģisks un patiess kā pavasaris, kuru mēs visi tik ļoti gaidam.

Brīdī, kad darbi nožuvuši un atrodas izstāžu zālē skatītājam paversies kopums, gan sākotnējā otas deja, telpa un varbūt nepabeigtais stāsts. Darbi ir ar sižetisku informāciju, kurus jāuztver, kā dokumentālus izrāvumus, tie ir kā mazas epizodes no laimīgas dzīves, kuras var risināt vai no kurām veidot atsauces par savu dzīvi pats mākslas mīļotājs.

Gleznieciskais rokraksts ir ar ievirzi konvencionāls, bet tajās vislabākajās, diemžēl izzūdošajās tradīcijās. Darbi ir, kā gaišas informācijas plates, šeit mēs varam runāt par dabisko un patieso, kas mēdija ziņā nebūt nav nemaz tik vecmodīgi kā varētu likties.

Ir jātgādina ka pozitīvai, dabiskai un uzskatāmai informācijai nekad nav iztecējis derīguma termiņš, galvenais atrast pareizos mehānismus, lai šīs plates lietotu un lasītu, un varbūt pat beigās skeptiķi varētu pieņemt to, kā laikmetīgo mākslu šobrīd!

Neonillas gleznieciskā pamatmetode ir tik skaidra, ka nevajag nedz papīra kaudzes un divkāršus konceptus, lai saprastu par ko runā darbi un kāds ir mākslinieka harmonijas stāvoklis, tas viss ir ļoti svarigi, lai skatītājs baudītu tāpat, kā tas bauda pavasara gaisu, nesasprindzinoties...

Varu pieminet dažus vārdus, kas kairina skatītāja maņas: konfekte, ziedi, tēja, gaiss.
s=O�om�#��φnbsp;
www.galerijalaipa.lvNav komentāru.

Sorry, the comment form is closed at this time.

arī����#��φilvēki gleznās — tie ir akadēmijas studenti, kompozīcijās ar lietām," stāsta jaunā gleznotāja. "Ir daudz domāts, bet nav nekas izdomāts," to studente uzskata par svarīgāko savos darbos.” citāts no sarunas ar teātra kritiķi Undīni Adamaiti pēc SEB banka stipendijas saņemšanas.

Sagaidot savu 24.dzimšanas dienu, māksliniece atklāj savu pirmo personālizstādi Valmierā, saņemot apsveikumus no pasniedzējiem Kristapa un Kaspara Zariņiem, Alekseja Naumova, Jura Jurjāna un citiem. Pirmo reizi izstādes atklāšanai varēs sekot līdzi tiešraidē Valmieras neatkarīgā radio „Kas Te Ir” mājas lapā – sīkāka informācija www.galerijalaipa.lv.

Galerija "Laipa"
Rīgas iela 25c, Valmiera